Центр європейської інформації в м. Суми

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Свідоме спілкування в СумДУ

Свідоме спілкування в СумДУ
Протягом двох днів 13-14 грудня студенти ІІ курсу спеціальності «Журналістика» брали участь у тренінгу «3С: Спільнота Свідомого Спілкування». Його проводила київська громадська організація Фонд лідерських ініціатив за підтримки ГО «Центр європейських ініціатив». Юні журналісти вчилися не просто свідомо спілкуватися, але й свідомо слухати одне одного.
img_7794.jpg (24.92 Kb) Тренінг-семінар побудовано на перевіреній часом аспенській методиці: на читанні філософських текстів та обговоренні ідей і тем, про які у них ідеться. Для обговорення пропонували твори мислителів різних епох від античності до сучасності – Аристотель «Політика», Іоан Дамаскін «Точний виклад православної віри», Т. Гобс «Левіафан», Ч. Дарвін «Походження людини і статевий відбір», Ж.-Ж. Руссо «Про суспільну угоду», П. Орлик «Пакти і конституція прав і вольностей війська Запорозького», «Білль про права», Фукидід «Пелопонеські війни», Н. Макіавеллі «Державець», Л. Толстой «Війна і мир», В. Гавел «Глобальний світ і відповідальність».

Запропоновані тексти стосувалися фундаментальних аспектів побудови сучасної цивілізації. Увесь тренінг складався з трьох сесій – «Природа людини», «Людина і суспільство» та «Відповідальне лідерство».

Успіх свідомого спілкування залежить не лише від читання текстів, а й від ретельного їх опрацювання. Кожен, у кого виникало запитання, намагався знайти на нього відповідь у своїх роздумах та міркуваннях інших. Завдання методики З С полягає не в перемозі в дискусії, а в пошуку нових ідей, спільних інтересів шляхом вирішення актуальних питань сучасності, збагачення одне одного знаннями та досвідом.

Студенти-журналісти отримали після проходження семінару спеціальний «Сертифікат» від Фонду лідерських ініціатив.

Нагадаємо, що за аспенською методикою в Україні проходили навчання співак Святослав Вакарчук, головний редактор інтернет-газети «Українська правда» Олена Притупа, Президент Донецької торгово-промислової палати Генадій Чижиков, голова Хмельницької міської ради Сергій Мельник та інші.

Автор: Інна Битюк

img_7800.jpg (12.73 Kb)img_7801.jpg (18 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 826 | Розміщено: 22 грудня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Суми
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :