Центр європейської інформації в м. Суми

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Переїзна фотовиставка «Все ще повертаючись до Криму…»

Переїзна фотовиставка «Все ще повертаючись до Криму…»
27 вересня на базі Сумської муніципальної галереї відбулося відкриття переїзної фотовиставки «Все ще повертаючись до Криму…». Її привезли привезли до Сум школярі ЗОШ № 25 у рамках проекту «Все ще повертаючись до Криму…», організованої Регіональним благодійним фондом «Резонанс» (м. Львів) за фінансової підтримки Фундації «Пам'ять, відповідальність, майбутнє» (Німеччина). Партнером проекту з міста Суми виступила громадська організація «Центр європейських ініціатив». Виставка присвячена дотриманню прав людини, зокрема проблемі національних меншин – кримських татар – в Україні.
p92707.jpg (23.08 Kb) Кожна фотографія виставки супроводжувалася есе, написаним учасниками проекту, та фрагментами інтерв’ю. Школярі поділилися й своїми враженнями від проекту, розповіли як працювали над різними темами, пов’язаними із депортацією та проблемами повернення кримськотатарського народу. Саме тому виставка й була поділена на шість блоків:
«Депортація і повернення»;
«Повернення і сприйняття»;
«Повернення і політика»;
«Політика й історія»;
«Повернення і мова»;
«Повернення і культура».

За словами учасників проекту, їх вразили стійкість, сила волі, незламність духу народу, бо незважаючи на те, що з ними сталося, вони не втратили власної гідності й до сьогодні борються за свої права: вони роблять усе можливе, щоб відродити мову, звичаї, відбудувати святині та повернути історичні назви.

Нагадаємо, що загалом проект «Все ще повертаючись до Криму…» тривав із травня по жовтень 2011 року. Його мета – підвищити рівень обізнаності молоді з питань прав людини через дослідження, аналіз та візуалізацію життєвих історій кримських татарів. Усього в проекті брали участь 30 школярів із шести регіонів України – Львова, Сум, Вінниці, Закарпаття, Полтави та Автономної Республіки Крим. Суми представляли учасники євроклубу ЗОШ № 25 «Гармонія» Олег Гусєв, Аліна Гвоздецька, Роженко Ольга та Катерина Безверха, а також координатор євроклубу Тетяна Роженко.

Загалом робота проекту складалася з трьох етапів – проведення майстерень, доведення інформації до громадськості та організація фотовиставки. До того ж, із фотографій, зроблених учасниками, підготовано набір промоційних матеріалів (набори фотокарток, постери, флаєри тощо).

Відгуки учасників
Хтось на моєму місці, можливо, перш за все, згадав би незабутні краєвиди Криму, мені ж найбільше запам’яталися доброзичливі та гостинні люди… Знаєте, мене ще дуже вразив дух цього народу. Я думаю, що не кожен із нас на їхньому місці відважився б після довгих років депортації повернутися на землю своїх пращурів. А вони відважилися. А ще хочу додати, що замість того, щоб чимось образити людину, яка іншої нації, краще було б у неї дізнатися щось цікаве про її народ, культуру, звичаї. Так ми не тільки проявляємо повагу, а в першу чергу змінимо свій світогляд на краще. Тому проект «Все ще повертаючись до Криму…» саме на це і був націлений та допоміг мені дізнатися більше як про історію та проблеми кримськотатарського народу, так і про права людини.
Особливе враження на мене справили розповіді очевидців про депортацію та повернення на Батьківщину. Важко усвідомити, що внаслідок тих подій на грані існування опинився величезний культурний пласт. Сподіваюсь, що набуті під час проекту навички зможу використати як в подальшій роботі нашого євроклубу, так і в інших сферах своєї діяльності.

Автор: Інна Битюк

p9270515.jpg (16.33 Kb)
p9270503.jpg (26.34 Kb)p9270505.jpg (23.9 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 744 | Розміщено: 29 вересня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Суми
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :