Центр європейської інформації в м. Суми

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Європейський травень в Сумах

Європейський травень в Сумах
Третій рік поспіль у Сумах пройшли Дні Європи. Хоча традиційно це свято в Україні святкують в третю суботу травня, сумчани готуються та відзначають його набагато довше. Громадська організація «Центр європейських ініціатив» активно займається підготовкою до цього свята. Разом з нею мережа євроклубів області протягом двох місяців впроваджували європейські цінності у життя сумчан. За цей час вони встигли провести конкурси на знання історії і життя в Європі, відсвяткували Дні Європи, а також побували на Європеленері.
З квітня по травень проходили два конкурси – «Конкурс знавців Європи» та конкурс дослідницьких проектів для молоді «Поширення в Сумській області європейських стилів мистецтв в архітектурі». Переможці отримали право учбово-туристичного візиту в м. Чернівці на святкування Днів Європи. Завдяки цим конкурсам школярі мали можливість більше дізнатися не лише про свій рідний край, але й про європейські держави.

Святкування Дня Європи 15 травня в цьому році вразило багатьох. Близько 900 учасників параду пройшли головною вулицею міста з прапорами і транспарантами країн Європейського Союзу. Також євро клуби зі шкіл Сум, Конотопу, Ромнів, Лебединського району розгорнули палатки понад 20 країн-членів Євросоюзу. Учасники видавали «європейські» паспорти усім бажаючим. Кожен міг пройти мовну школу від волонтерів Європейської волонтерської служби з Франції, Німеччини та Чехії. Також студія подарунків і декору «Древо Бажань» провела майстер-клас по виробництву фігурок із кольорового солоного тіста, створенню колажу з природного матеріалу, розписи по тканині. Свято завершилося святковим концертом, який подарували учасники євроклубів, і дискотекою. 16 травня в міському парку ім. Кожедуба пройшов єврофутквест.

Завершальним заходом у святкуванні Днів Європи став європленер в урочищі Зелений гай. Цей день підвів підсумок річної діяльності євроклубів і дозволив ще один «єврорік» завершити на веселій ноті.

В організації Днів Європи в Сумах також брав участь Центр європейської інформації. Партнерами свята були облдержадміністрація, міська рада, Представництво ЄС в Україні, МФ «Відродження», Сумський державний університет. Підтримку запропонували ТОВ «Енмаліт», супермаркет «Книголюб», ТД «Коровай», ПО «Сумський виробничий комбінат», ТОВ «КИТ», Суми-Авто, UAХолдінг, ІТАЛАВТО, ПП Зайченко.

denevropy_106.jpg (31.61 Kb)

denevropy_154.jpg (31.79 Kb)

a15cb46f.jpg (14.99 Kb)

3d4f89bac4.jpg (10.51 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 950 | Розміщено: 1 червня 2010


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Суми
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :