Центр європейської інформації в м. Суми

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » День Європи у Сумах пройшов по-європейськи

День Європи у Сумах пройшов по-європейськи
Цього року місто Суми відзначало День Європи вже вп’яте. На перший ювілей почесними гостями свята стала делегація Представництва Європейського Союзу та посольств-членів ЄС на чолі з Послом Жозе Мануелом Пінту Тейшейрою, оскільки місто стало переможцем конкурсу на спільну організацію та проведення Дня Європи серед 29 міст України. Нагадаємо, що традицію відзначати День Європи в Сумах започаткувала СМГО «Центр європейських ініціатив» спільно з Асоціацією євроклубів Сумщини. Підготовка до Дня Європи в Сумах почала вестися з березня. Саме в цей час розпочався «Конкурс знавців Європи», у ході якого учасники відповідали на теоретичні запитання, брали участь у вікторинах та дебатах. Не менш цікавим виявився конкурс дослідницьких робіт «Європейські обличчя Сумщини», під час якого учасники євроклубів вивчали історії видатних особистостей-вихідців з Сумської області, що зробили внесок у розвиток Європи і навпаки – історії європейців, які сприяли розвитку Сумщини. Квітень на Сумщині розпочався конкурсом малюнків «Я поділяю європейські цінності», на яких вони зображали, як розуміють та з чим асоціюють європейські цінності.

Урочисте святкування Дня Європи під лозунгом «Я поділяю європейські цінності» за підтримки Мережі Центрів європейської інформації України та Міжнародного Фонду «Відродження» проходило у Сумах 28 травня. У цей сонячний та квітучий травневий день святкового настрою сумчанам додавав візит Надзвичайних та Поважних Послів країн Європейського Союзу в Україні ¬– Італії, Нідерландів, Федеративної республіки Німеччини, Фінляндії, Угорщини, Словацької Республіки, представників Посольств Швеції, Бельгії, Великобританії та інших. У відповідь почесні гості були приємно вражені організаційною складовою та ентузіазмом і самовідданістю молоді, яка презентувала країни Європейського Союзу. Так, Театральна площа міста з самого ранку перетворилася на «Європу», де за кілька годин можна було здійснити подорож по всім 27 країнам ЄС, які школярі презентували у спеціальних наметах. Поважні гості разом з керівниками області та міста завітали до кожного намету. Вони щиро спілкувалися з дітворою, розповідали про свої країни та були приємно вражені щодо обізнаності юних сумчан про ЄС, а дехто з дипломатів навіть залишався у наметі аби допомогти школярам. Також усі бажаючі в інтерактивній формі (вікторини, ребуси, кросворди, ігри) дізнавалися про пріоритетні цінності, особливості кожної з них, їх історію, традиції, культуру і мову. Найактивніші учасники отримували подарунки і смакували «закордонними» стравами. Основна мета так званого «європейського містечка» - привернути увагу жителів та гостей міста до питань європейської інтеграції та пропагувати європейські цінності, а також заохотити їх до подальшого вивчення. Під час доволі цікавої екскурсії країнами ЄС бажаючі отримували візи у спеціальних «європейських» паспортах. Також діяв спеціальний намет «Експрес-школа європейських мов», у якому волонтери Європейської волонтерської служби (EVS) проводили заняття з вивчення польської, англійської та німецької мов для гостей кварталу. Сумчани та гості міста робили перші кроки у вивченні незнайомих для них мов та з цікавістю поповнити свій словниковий запас. Оскільки 28 травня одинадцятикласники шкіл отримували атестати і стояли за крок до вибору майбутньої професії, доволі доречним був намет «Освіта в Європі», в якому надавалася інформація про можливості навчання в країнах ЄС. Кожен бажаючий міг безпосередньо поспілкуватися з «живими книгами» - людьми, які мали досвід навчання в європейських вишах. Діяв й інфо-пункт про ЄС, до якого підходили бажаючі дізнатися більше про Європейський Союз, європейські країни, центр європейської інформації тощо. А для тих, хто має хист творити красу власноруч, діяв «арт-намет», у якому волонтери арт-студії «Древо бажань» проводили майстер-класи з виготовлення сувенірів, які стосувалися європейської тематики. Особливий колорит внесли представники польського, німецького та грецького національно-культурних товариств, які презентували свою діяльність та демонстрували сумчанам національні костюми, ділилися враженнями про Сумщину.

Не залишили байдужими й «живі скульптури», які своїм зовнішнім виглядом та манерою поведінки презентували європейські цінності – людська гідність, свобода, демократія тощо. Своє ставлення до європейських цінностей міг висловити і кожен бажаючий, залишивши відбиток руки на полотні «Я поділяю європейські цінності». Найбільше «проголосували» за цінності «людська гідність», «демократія» та «права людини».

Захоплюючим елементом святкування стала презентація клубу середньовічних лицарів як елементу європейської культури. Формат лицарського поєдинку зібрав безліч глядачів, які вболівали за силу та мужність, хоробрість і доблесть вітчизняної молоді.

Окрім чудового представлення країн ЄС, учасники євроклубів подарували сумчанам та гостям свята незабутню концертну програму. Прекрасний вокал юних євроклубівців, запальні національні танці – «Французька полька», «Португальські топотушки» тощо додавали глядачам позитивного настрою. Живу нотку у перебіг концерту внесли учасники групи «Флеш», які виступили зі спортивно-акробатичним номером «У ритмі життя».

Цікавинкою цьогорічного святкування європейського дня у Сумах стала екскурсія місто на тему «Європейські цінності», яка покликана привернути увагу жителів та гостей міста до визначних місць, які певним чином пов’язані з проголошенням європейських цінностей.

За словами прес-аташе Представництва Європейської Комісії в Україні Давіда Стуліка, почесна делегація була приємно вражена рівнем організованості святкувань Днів Європи в Сумах, а особливо вмотивованістю та зацікавленості молоді у відзначенні цього свята.

Наступного дня, 29 травня євроклубівці продовжили святкувати – представники ЗОШ № 21 і № 23, як переможці минулорічного європейського фут-квесту, організували у парку ім. Кожудеба черговий фут-квест. У ньому взяли участь 15 команд із різних шкіл міста та області, які мали дійти до фінішу, зробивши 20 зупинок. Цього разу фортуна посміхнулася школярам із ЗОШ № 25, які стали першими, із ЗОШ № 9 (срібні призери) та ЗОШ № 1 (третє місце). Саме вихованці євроклубу шкіл № 25 та № 9 готуватимуть європейський фут-квест-2012 року.

А 31 травня – 1 червня проходитиме дводенне зібрання євроклубів у наметовому таборі «Європленер», щоб підвести підсумки зробленого за рік, сприяти інтеграції євроклубів з різних регіонів та налагодження мережевої співпраці.

Автор: Інна Битюк

dsc_4699.jpg (299.97 Kb)dsc_4727.jpg (355.07 Kb)dsc_4780.jpg (376.26 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 1256 | Розміщено: 1 липня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Суми
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :