Центр європейської інформації в м. Суми

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Головна тема » Запрошуємо на святкування Дня Європи в Сумах

Запрошуємо на святкування Дня Європи в Сумах
З 15 по 5 червня 2013 у м. Суми відбудеться ряд різноманітних загальноміських заходів, присвячених святкуванню Дня Європи. Організаторами свята виступають СМГО «Центр європейських ініціатив» у співпраці з Сумською ОДА, Сумською міською радою, Мережею євроклубів Сумщини за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Ради Європи та Міжнародного фонду «Відродження». День Європи в Сумах проходитиме в рамках загальноукраїнської кампанії, що проводиться Мережею центрів європейської інформації України. Серед заходів, до яких ми пропонуємо долучитися жителям міста, будуть: веб-конференції, кінопокази фільмів з прав людини, традиційні Європейський парад та Європейський квартал, змагання для школярів «Єврофутквест», фестиваль євроклубів «Європленер» тощо.
Жителі та гості міста матимуть змогу відвідати і навіть взяти участь у цих заходах.

15 травня
Web-конференція «Забезпечення доступності соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями».
До web-конференції приєднаються різні міста України через осередки Центрів європейської інформації. У заході візьме участь експерт Сергій Чумак, Полтавський осередок Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу організацій інвалідів України».
Під час включення гості матимуть змогу задати питання щодо стану забезпечення доступу до соціальних послуг людей з обмеженими можливостями в країнах ЄС та України. До участі у заході будуть запрошені сумські громадські об’єднання людей з обмеженими можливостями та Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей інвалідів.
Час проведення: 14:00-16:00.
Місце проведення: філіал №17 Cумської міської ЦБС (вул. Горького, 23/ 1).
Фінали конкурсів «Європейське обличчя Сумщини» та Конкурс знавців Європи.
Учасники Конкурсу знавців Європи вже показали свої знання, взявши участь в он-лайн змаганні. 15 травня на них очікує другий етап конкурсу, в якому вони покажуть свій хист у публічних виступах на теми, присвячені відносинам ЄС та України.
Цьогорічний конкурс дослідницьких робіт серед шкільної молоді «Європейське обличчя Сумщини» присвячений відкриттю імен жителів м. Суми та Сумської області, що є прикладом активного європейського громадянства. Під час заходу відбудеться нагородження учасників конкурсу, а також презентація робіт переможців конкурсу.
Час проведення: 15:00-17:00.
Місце проведення: Сум ДУ (вул. Римського-Корсакова,2).

18 травня
Загальноміське свято «День Європи».
Відкриття загальноміських святкувань почнеться з параду євроклубів м.Суми та Сумської області, що стартує зі скверу ім. Т.Г.Шевченка та пройде вулицею Соборною, площею Незалежності і запросить всіх відвідати наступний захід на Театральній площі міста – «Європейський квартал».
У наметах «Європейського кварталу», розташованих на Театральній площі міста, 28 євроклубів Сум та Сумської області представлять культуру, традиції, національну кухню європейських країн. Кожний європейський клуб самостійно підготує презентацію країни ЄС, обрану шляхом жеребкування. Всі, хто завітає сюди, зможуть взяти участь у конкурсах, вікторинах, змаганнях та дізнатися більше про Європейський Союз та європейські країни.
Крім того, на площі працюватиме «Школа європейських мов», де кожен бажаючий зможе взяти участь у експрес-уроці однієї з європейських мов на вибір – англійської, німецькою, французької або голландської. Поводити заняття будуть справжні носії цих мов – волонтери з європейських країн.
Цього року до «Європейського кварталу» також приєднаються молодіжні та громадські організації міста та області, презентуючи свою діяльність. У рамках роботи кварталу відбудеться концерт євроклубів м. Суми, вистава клубів історичної реконструкції, а також виставка робіт майстрів хендмейду.
Час проведення: 10:00 – 13:00.
Місце проведення: Театральна площа, площа Незалежності.

19 травня
Інтелектуальне змагання «Єврофутквест».
Команди європейських клубів та всі бажаючі, які почувають себе обізнаними щодо ЄС та країн ЄС, візьмуть участь у цьому інтелектуальному командно-спортивному заході. Сенс гри полягає у виконанні різноманітних завдань на європейську тематику.
Час провення: 9:00 – 13:00.
Місце проведення: парк ім. Кожедуба (біля колеса огляду).

21 травня
Перегляд фільму в рамках мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
У програмі перегляду фільм польських кінодокументалістів «Колись ми станемо щасливими».
Час проведення: 15:00-16:30.
Місце проведення: Сумська філія ХННВС (вул. Миру,24).

22 травня
Web-конференція «Порівняння вигод і втрат від приєднання України до Митного союзу РБК та Угоди про Асоціацію з ЄС».
Гості заходу матимуть змогу поспілкуватись з експертом Фонду «Відродження» щодо приєднання України до Митного союзу РБК та Угоди про Асоціацію ЄС. Захід буде проводитись у співпраці з Українською академією банківських справ.
Час проведення: 14-00-16:00.
Місце проведення: бібліотека УАБС(пров. Академічний).

23 травня
Перегляд фільму в рамках мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Перегляд фільму український кінодокументалістів «Нові герої».
Час проведення: 16:00-17:30.
Місце проведення: Сум ДУ ( вул. Римського-Корсакова,2).

4-5 червня
Фестиваль євроклубів Сумщини «Європленер».
Щорічний традиційний захід, що збирає найбільш активні європейські клуби м. Суми та Сумської області для підведення підсумків діяльності Мережі Євроклубів, планування діяльності на наступний рік. У рамках фестивалю євроклубівці також візьмуть участь у тренінгах та майстер класах з прав людини, адже цей захід приурочений Міжнародному Дню захисту дитини.
Місце проведення: поблизу м. Суми (уточнюється).
Розділ: Головна тема Переглядів: 1617 | Розміщено: 13 травня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Суми
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :