Центр європейської інформації в м. Суми

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Головна тема » Дні Європи–2014 в Сумах: традиційне свято з новим запалом

Дні Європи–2014 в Сумах: традиційне свято з новим запалом
Святкування Днів Європи в Україні – явище вже досить традиційне. З квітня 2003 року за указом Президента України цей день відзначається у третю неділю травня на державному рівні. Але не дивлячись на те, що це свято давно знайоме сумчанам, цього разу святкування Днів Європи було особливим – переповненим відчуттям того, що Європа у її повному сенсі стала до нас ще ближче.

«…Наша місія – сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…» саме таке формулювання написано в Статуті міжнародної громадської організації «Центр європейських ініціатив», сумський осередок якої й займається організацією «європейських» свят у нашому місті.

Цього року організатори вирішили трохи відійти від стандартів та замість одного масштабного заходу зробити велику кількість менших за територією та одночасними учасниками, але не менш цікавих та пізнавальних. У межах проекту з 15 по 23 травня було проведено виставки, конкурси, тренінги, бесіди та багато іншого. [/i]flag3.jpg (54.2 Kb)

17 травня сумчани мали можливість відвідати ярмарок товарів хенд-мейду на вулиці Соборній. Тут можна було скуштувати смачні тістечка, а також насолодитися духовою музикою просто неба.
У сквері Шевченка у неділю 18 травня студенти та викладачі Вищого училища культури і мистецтв ім. Бортнянського організували для городян дивовижну концертну програму.

Окрім вищезазначених заходів Дні Європи включали в себе демонстрацію фільмів з Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. У Сумах показали картини російського режисера Олександра Гентелева «Путінські ігри» та Ліни Лужите з Литви «Іграшки». Показ відбувався 13 та 15 травня в бібліотеці Академії банківської справи та Сумській філії ХНУВС. Важливо, що демонструвалися не випадкові фільми, а такі, що здатні створити підґрунтя для роздумів на моральні та етичні теми, права людини, певні загальносуспільні проблеми.

Однією з найбільш вражаючих частин святкування Днів Європи в Сумах була виставка у комплексі «Ільїнський», де були присутні волонтери з різних країн та яку не оминули й почесні гості, а саме Генеральний консул республіки Польща в Харкові, Ян Гранат, представник посольства Білорусії, президент торгово-промислової палати Геннадій Чижиков. На виставці був представлений стенд «Центру європейських ініціатив», і саме він користувалася найбільшою популярністю серед відвідувачів. І один з волонтерів на ім’я Матеуш з Польщі люб’язно згодився відповісти на декілька питань.

- Як сталося, що ви стали волонтером? Що підштовхнуло вас до цієї діяльності?
- Після отримання бакалавра, я захотів щось змінити, зробити щось більше з моїм життям. І в Інтернеті я знайшов об’яву, за якою можна було співпрацювати з «Центром європейських ініціатив», та отримати можливість поїхати до іншої країни. Я написав заяву, мене прийняли, я був цьому дуже радий, адже я прагнув допомогти людям, перш за все школярам з вивченням моєї рідної мови, польської, і тут я зрозумів, що мені це вдасться.
- Розкажіть мені про вашу виставку, як ви до неї готувалися?
- Перш за все ми підготували квіз (вікторину) про наші рідні країни – Польщу, Нідерланди та Іспанію та про Європейський союз в цілому. Ми, волонтери, зустрічалися кілька разів перед заходом, обговорювали, що ще можна зробити, які книги з собою взяти, про що ще можна розповісти.
- Як ви гадаєте, чому саме ваш стенд користувався такою популярністю? Що було в ній такого особливого?
- Вона представляла зовсім іншу сферу, якщо в інших найчастіше продавали їжу, або якісь поробки, то у нас можна було більше дізнатися про Європейський Союз, більше дізнатися про нашу організацію «Центр європейських ініціатив», поспілкуватися з іноземцями. Окрім того, в нашій палатці було чотири людини, коли в інших було лише по дві, я гадаю це також зіграло певну роль.
- Які, на вашу думку, нові знання та навички отримала молодь, коли прийшла на цю виставку, безпосередньо до вашої палатки?
- Перш за все вона дізналася про нашу організацію, що вона може допомогти з навчанням в інших країнах, з курсами, що там можна просто приходити та спілкуватися з волонтерами, покращуючи при цьому свій рівень володіння іноземною мовою. Також я думаю було корисно дізнатися, що організовуються поїздки на літо закордон у різноманітні табори. До того ж був дуже приємний підхід до волонтерів, питали, чи подобається нам місто, як нам живеться в Сумах, це було дуже приємно особисто для нас.

Також днями відбувся не менш важливий захід серед дітей – конкурс між Євро-клубами сумських шкіл. Команди-учасники мали представити країну, яку вибрали шляхом жеребкування, але не просто розповісти загальні відомості, а створити справжні художні постановки з рисами, що характерні саме для цієї країни. Переможці в конкурсі визначалися за чотирма категоріями: кращий вірш, краща фотоісторія, краща доповідь та краща презентація. Нагородження переможців відбулося в будинку мерії 23 травня. Отже приз за найкращий вірш отримала школа № 7, за найкращу презентацію – школа № 12, найкраща доповідь була у школи № 29, в номінації краща фотоісторія перемогла школа № 17. І ми від усього серця вітаємо переможців.

Немає сумнівів, що таке свято як День Європи позитивно впливає на розвиток нашої країни та міста Суми. Люди дізнаються більше про Європейський Союз і мають про нього реальне уявлення, яке вони складають самостійно, отримують інформацію від волонтерів та з інших надійних джерел. Такими людьми вже не можна маніпулювати, вони не вірять замовним матеріалам, адже самі можуть і хочуть робити власні висновки. І надзвичайно великий вклад у цьому організації «Центр європейських ініціатив».

Довідка. Уже більше десяти років головна мета святкування Днів Європи – дати молоді якомога більшу кількість інформації про країни Європи, допомогти усвідомити та зрозуміти європейський менталітет. Важливо, що ініціаторами більшості заходів Днів Європи є саме молоді українці, що усвідомлюють важливість заходів, що мають просвітницьку місію. Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи, крім того – такий тривалий час. Цього року День Європи в Україні припав на 17 травня.

[i]Матеріал створено в рамках проекту
«Третій сектор + Четверта влада»
Ангеліна КОВАНДА
Розділ: Головна тема Переглядів: 1450 | Розміщено: 30 травня 2014


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Суми
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :